İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Iğdir Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

Şube Müdürlerimiz

Şube Müdürlerimiz

 

DSCN0034

  Burhan Veli Tarık ÇÖLLÜ 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Şube Müdürü

1967 Iğdır Merkez doğumlu olan Burhan Veli Tarık ÇÖLLÜ, İlk, orta ve lise öğrenimini Iğdır’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler  ön lisans ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi lisans mezunudur.1988 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra, 1990 yılında devlet memurluğuna atandı.Sırasıyla Iğdır Tarım Reformu Bölge Müdürlüğünde Şef olarak daha sonra Ayniyat Saymanı olarak görev yaparken 2005 yılında Iğdır İl Tarım Müdürlüğüne atanarak Ayniyat Saymanlığı görevine devam etti.2010 yılında yapılan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı sonucu şube müdürlüğünü kazanarak Kars Tarım İl Müdürlüğü emrine Destekleme Şube Müdürü olarak atandı.Kırsal kalkınma projelerinin desteklenmesi  çerçevesinde Kars ilinde toplam 13 (onüç)adet Tarımsal Sanayi'ye yönelik tesisin faaliyete geçmesinde Şube Müdürü olarak görev alan Burhan Veli Tarık Çöllü, 2011 yılında Iğdır İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak atandı ve halen İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzde, Afet ve Acil Durum Yönetimi Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 
 

 

DSCN0036

 Miktat ÜNAL

Planlama, Zarar Azaltma ve İyileştirme ŞubeMüdürü

      1972 yılında Iğdır'ın Melekli  kasabasında doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Melekli Kasabasında, lise öğrenimini ise Iğdır Lisesi'nde tamamladı. 1993 yılında Iğdır Valiliğinde memuriyete başladı.2003 yılında ise vatanı görevi için kısa dönem olarak Tunceli Pülümür İlçesinde Askerlik görevini yaptı.1994 - 1996 yıllarında Iğdır Nüfus Müdürlüğünde görev yaptı.1996-1998 yılları arasında Rize Meslek  Yüksekokulu Makine-Resim bölümünde eğitimini devam ettirirken  aynı zamanda Iğdır Valiliğinde görevine devam etti.1998-2002 yılları arasında Iğdır Bayındırlık ve İskan Müdürlüğünde Makina Teknikeri olarak görev yapan Miktat ÜNAL, Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Lisans öğrenimini tamamladıktan sonra, 2008 yılında Görevde Yükselme Sınavında başarılı olarak,İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüze  Afet Şube Müdürü olarak atandı. 2009 yılından beri Müdürlüğümüzde Planlama, Zarar Azaltma ve İyileştirme Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır.Evli 3 çocuk babasıdır.

 

 

 

DSCN0037

 Oruç ARAS

Yönetim Hizmetleri Şube Müdürü 

1960 Iğdır Merkez doğumlu olan Oruç ARAS, İlk-orta ve lise öğrenimini Iğdır’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler  ön lisans mezunudur.1981 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra, 1991 yılında devlet memurluğuna atandı.Kars PTT Müdürlüğünde göreve başladı,burada 2 yıl görev yaptıktan sonra 1993 yılında Iğdır Türk Telekom Müdürlüğünde görevine devam etti.2005 yılında Telekom Müdürlüklerinin  özelleştirilmesi kapsamında Iğdır Nüfus Müdürlüğüne tayin olduktan sonra, 2009 yılında yapılan Nüfus Müdürlüğü sınavında başarılı olarak Artvin ili Murgul ilçesine Nüfus Müdürü olarak atandı.2010 yılında İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüze Yönetim Hizmetleri Şube Müdürü olarak atanan Oruç ARAS halen bu görevini devam ettirmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.